استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

دلایل بروز سینوزیت
دلایل بروز سینوزیت
ژانویه 2, 2018
جراح بینی کرج
جراح بینی کرج
ژانویه 15, 2018
استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی : اقدام بیماران عینکی در جهت جراحی بینی شان ،ممکن است با به وجود آمدن سوالات گوناگونی در ذهن شان همراه شود. اغلب این افراد درباره ی مدت زمانی که بعد از عمل، عینک زدن برای شان ممنوع می باشد، یا حتی درباره شرایط زمانی عمل لیزیک برای رهایی از عینک، بعد از جراحی بینی سوالاتی برای شان مطرح می شود. در این مقاله تلاش شده است به این گونه سوالات پاسخ داده شود و راهکار هایی به شما عزیزان پیشنهاد گردد.

 

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

 

نکاتی درباره استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

هفته ی اول بعد از جراحی بینی نوعی آتل روی بینی قرار داده می شود. این آتل با هدف محکم و ثابت کردن استخوان ها در محل جدیدشان، به مدت هفت تا ده روز روی بینی قرار داده می شود، اگر استفاده ی شما از عینک بسیار ضرورت دارد، می توانید آن را روی آتل بگذارید.

به طور معمول پس از گذشت سه الی چهار هفته از اتمام عمل بینی استخوان های آن تقریبا محکم شده اند، ولی برای استفاده از عینک، توصیه می شود شش هفته صبر کرد تا ورم بافت نرم بینی کاملا از بین برود.

در صورت داشتن توانایی تهیه ی لنز های تماسی، توصیه می شود شش تا هشت هفته بعد از عمل جراحی بینی به جای عینک از لنز استفاده گردد. به منظور مشورت بیشتر و کسب نتیجه ی بهتر از عمل جراحی خود پیشنهاد ما به شما تنظیم سلسله جلسات درمانی با دکتر عباس نوروزی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی، می باشد.

در صورتی که مشاهده شود فرد میل و رغبتی به استفاده از لنز ندارد، پزشک توصیه می کند که 8-6 هفته بعد از عمل، فرم عینک را به پیشانی چسبانده تا وزن عینک به بینی انتقال پیدا نکند یا در صورت استفاده کردن از کلاه، عینک را به آن وصل نماید. توجه شود که حتما از عینک هایی با فرم های بسیار سبک استفاده شود.

دو تا سه ماه بعد از عمل های مربوط به چشم مانند لیزیک، باید برای عمل جراحی بینی اقدام شود.

پس از گذشت حدودا سه ماه از عمل بینی، استفاده از هرگونه عینک های طبی و آفتابی ممنوعیتی نخواهد داشت و هیچ تئاثیری روی نتیجه عمل نمی گذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات مراقبت های بعد از جراحی بینی به سایر مقالات ما مراجعه فرمایید.

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

 

 

دیدگاه ها بسته شده است