اقدامات بعد از عمل زیبایی بینی

انواع روشهای عمل بینی دکتر عباس نوروزی
انواع روشهای عمل بینی
آوریل 22, 2020
مدت زمان عمل بینی دکتر عباس نوروزی
مدت زمان عمل بینی
آوریل 29, 2020
اقدامات بعد از عمل زیبایی بینی دکتر عباس نوروزی

اقدامات بعد از عمل زیبایی بینی

در این مقاله در خصوص اقدامات بعد از عمل زیبایی بینی توضیحاتی ارائه می شود. بینی بعد از پایان یافتن جراحی، با یک پک نرم مخصوص بینی بسته میشود.

اقدامات بعد از عمل زیبایی بینی دکتر عباس نوروزی

باید گفت در دو طرف سپتوم یا همان تیغه میانی بینی شما تخته های سیلاستیکی نرمی قرار گرفته است. این تخته ها موجب تقویت شکل جدید غضرو ف می گردند. امکان دارد اشکهایتان روی گونه هایتان بریزد؛ این امر ناشی از تورم است که در هفته اول به مرور رفع خواهد شد.

ممکن است بسته بندی بینی، تنفس از طریق بینی را دشوار سازد؛ لذا شما می بایست با دهان خود تنفس کنید؛ بدین ترتیب دهانتان خشک میشود بنابراین مایعات زیادی مصرف کنید تا از ایجاد دهیدراسیون (خشک شدن) پیشگیری نمایید. مصرف مایعات حین خواب همراه با مرطوب کننده (گرم یا خنک) می تواند مفید باشد.

غشاهای مخاطی بعد از عمل بینی، مخاط فراوانی ایجاد می کنند. نشت موکوس غلیظ و خونی از طریق پک ها روی آبریز لب شما امری طبیعی است که به تدریج رفع می شود.

شایان ذکر است پرستار آموزش های لازم را بعد از عمل به شما گوشزد خواهد کرد. شما می بایست روز بعد از جراحی برای چکاپ مجدداً نزد پزشکتان مراجعه نمایید. چنانچه به شما بخیه زده باشند لازم است بعد از طی پنج روز به منظور برداشتن بخیه ها برگردید.

بدین جهت که برداشتن بخیه ها اغلب باعث ناراحتی شما خواهد شد، بهتر است یک ساعت پیش از مراجعه نزد پزشکتان مسکن مصرف کنید.

انسداد بینی بعد از جراحی

گرفتگی بینی بعد از عمل بینی، امری طبیعی است که امکان دارد به علت تجمع ترشحات داخل بینی و فشار پانسمان و گچ روی دهد که به مرور در دوره نقاهت رفع می شود.

برای برطرف نمودن گرفتگی بینی خود می توانید از قطره های تجویز شده توسط پزشکتان استفاده کنید. چنانچه پزشکتان توصیه کرده بعد از جراحی، بینی خود را شستشو دهید لازم است طبق دستور وی این کار را انجام دهید.

همچنین توصیه می شود داروهای خود را طبق دستور پزشک مصرف کنید. باید گفت این داروها شامل داروهای ضد التهاب و تورم نیز می باشد.

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *