اقدامات روز عمل بینی

زیبایی بینی بدون عمل دکتر عباس نوروزی
زیبایی بینی بدون عمل
اسفند ۱۹, ۱۳۹۷
چشم بعد عمل بینی دکتر عباس نوروزی
چشم بعد عمل بینی
اسفند ۲۵, ۱۳۹۷
اقدامات روز عمل بینی دکتر عباس نوروزی

اقدامات روز عمل بینی

در این مقاله لازم دانستیم در خصوص اقدامات روز عمل بینی به ذکر توضیحاتی بپردازیم. بعد از اینکه زمان عمل برای شما مشخص شد به پذیرش کلینیک یا بیمارستان رجوع می نمایید. در این صورت اقدامات روز عمل بینی نیز شروع شده و تشکیل پرونده می‌دهید. آنگاه راهی بخش بستری شده و لباس‌های مخصوص اتاق عمل را می‌پوشید.

 

اقدامات روز عمل بینی دکتر عباس نوروزی

 

لازم به ذکر است که در طی این مدت نبایست هیچ چیزی حتی آب بخورید. آنگاه زمانی که نوبت شما برای انجام جراحی زیبایی شد به اتاق عمل راهنمایی می شوید. پرستار بخش بستری تا اتاق عمل شما را همراهی کرده و تحویل پرستاران اتاق عمل می‌ گردید و بعد از آن به اتاق مخصوص عمل پزشک جراحتان هدایت خواهید شد.

روز عمل بینی

متخصص بی‌هوشی با شما آشنا می شود و مراحل بی‌هوشی را برای شما شرح خواهد داد. یک لوله باریک سوزنی مانند به قطر کمتر از یک میلی‌ متر به وسیله رگ آرنج و یا رگ پشت دست به شما اتصال خواهد یافت که این یکی از اساسی ترین اقدامات روز عمل بینی می باشد.

توسط این رگ داروهای بی‌هوشی وارد بدن شما می شوند و علاوه بر این لوله سوزنی، تزریق دیگری به بدن شما صورت نخواهد نگرفت. پس از آن از دیگر اقدامات روز عمل بینی این است که مانیتورهای گوناگون بی‌هوشی به بدن شما وصل می‌شوند تا در زمان بی‌هوشی عمل بینی، از هر نظر و به طور دقیق تحت کنترل قرار بگیرید.

میزان فشارخون، اکسیژن خون و ضربان قلب شما به طور تمام وقت و هر زمان به وسیله دستگاه‌های پیشرفته مورد بررسی قرار می گیرد. بعد از تزریق داروهای بی‌هوشی به وسیله رگ اشاره شده، در زمانی کمتر از ۳۰ ثانیه بی‌هوش خواهید شد. آنگاه لوله تنفسی برای شما توسط دهان وارد نای شده که این موجب اکسیژن رسانی به شما در زمان عمل می شود.

پس از این مرحله از دیگر اقدامات روز عمل بینی این است که کمک جراح، بینی و صورت شما را با استفاده از مواد مخصوص مانند بتادین استریل خواهد کرد و بعد از آن عمل زیبایی بینی شما به وسیله جراحتان آغاز می‌شود. مدت زمان مورد نیاز از زمان ورود شما به اتاق عمل تا شروع عمل زیبایی یک ساعت می باشد.
خود عمل زیبایی بینی تقریباً ۲ ساعت به طول می انجامد.

در طی این مدت به طور دقیق به وسیله دستگاه‌های بی‌هوش تحت کنترل قرار دارید. متخصص بی‌هوشی نیز وضعیت شما را کنترل می کند. بعد از پایان یافتن جراحی بینی، به تدریج داروهای بی‌هوشی قطع می شود و شما به هوش می آیید. بعد از هوشیاری کامل لوله تنفسی خارج می شود آنگاه شما به ریکاوری اتاق عمل انتقال خواهید یافت. تقریباً مدت یک ساعت در ریکاروی تحت مراقبت قرار خواهید گرفت و بعد از آن به بخش منتقل می شوید.

شما تقریباً یک ساعت پیش از وقت مشخص شده در بیمارستان حاضر می شوید و از زمان رفتن به اتاق عمل تا زمان مراجعه شما به بخش بستری تقریباً ۳ الی ۴ ساعت به طول می انجامد. که از این زمان صرف شده حدود ۲ ساعت آن صرف جراحی زیبایی بینی شده و بقیه آن اقدامات پیش و پس از عمل زیبایی بینی در اتاق عمل صورت می گیرد.

این مسئله را می بایست همراهان بیمار در نظر داشته باشند تا دچار اضطراب و نگرانی نشوند و تصور اشتباهی نکنند که اتفاق ناگواری برای بیمار افتاده است.
از اقدامات روز عمل بینی این است که بعد از رجوع به بخش پس از عمل جراحی، تقریباً ۶ ساعت در آنجا بستری می شوید تا آثار داروهای بی‌هوشی به طور کامل از بین بروند. در این صورت شما هوشیاری کامل خود را بدست خواهید آورد.

بعد از این زمان شما از بیمارستان مرخص می شوید و به منزل خود باز می گردید و احتیاجی به بستری شب عمل بینی در بیمارستان نخواهید داشت.

 

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *