انحراف بینی و سینوزیت

جراحی لوزه
جراحی لوزه
نوامبر 7, 2017
آندوسکوپی سینوس
آندوسکوپی سینوس
نوامبر 11, 2017
انحراف بینی و سینوزیت

انحراف بینی و سینوزیت

انحراف بینی و سینوزیت : به تیغه ی بینی سپتوم نیز گفته می شود، این ناحیه در اصل یک صفحه ای عمودی بسیار نازک می باشد که فضای داخل بینی را به دو قسمت تقسیم می کند.

این تیغه وظیفه ی پشتیبانی و نگهداری از قسمت های خارجی بینی را دارد که تمامی وزن بینی را نیز تحمل می کند، به عبارت دیگر این تیغه ستون بینی است و از آن نگهداری می کند.

این تیغه از دو نیمه تشکیل شده است به این گونه که نیمه ای که در جلو قرار دارد غضروفی و نیمه ای که در بالا قرار دارد استخوانی می باشد که تا پایان دوران بلوغ در حال رشد است.

این تیغه ممکن است در بعضی افراد از خط وسط منحرف و در ناحیه ای به سمت راست یا چپ انحراف پیدا کند، انحراف بینی نیز به این معناست که تیغه ی بینی خم شود.

این کجی در بسیاری از موارد در داخل بینی اتفاق می افتد و ظاهر بینی را تغییر نمی دهد اما امکان دارد فرد دچار مشکلات تنفسی و سینوسی شود.

همان گونه که می دانید، ترشحات سینوس ها از راه مجاری آن ها به درون بینی تخلیه می شود، از این راه است که تمامی ترشحات توسط این مجاری به انتهای گلو منتقل می گردند.

اگر تیغه ی بینی انحراف پیدا کند ممکن است مجاری سینوس ها را مسدود کند و مشکلاتی همچون مشکلات سینوسی برای فرد به وجود آورد.

در این شرایط ترشحاتی که از سینوس ها خارج شده اند در داخل آنها انباشته می شوند و با این تجمع ترشحات سینوسی احتمال ابتلا به بیماریهای سینوس افزایش پیدا می کند.

 

انحراف بینی و سینوزیت

 

بهترین دکتر عمل انحراف بینی

جراح بینی به وسیله ی معاینات بالینی که انجام می دهد انحراف تیغه ی بینی را تشخیص داده و راه های درمانی مناسب را به بیمار جهت رفع مشکلات توصیه می کند.

در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ی اصلاح انحراف بینی یا برطرف کردن مشکلات سینوسی ناشی از انحراف بینی دارید می توانید به سایت ما مراجعه یا با دکتر عباس نوروزی مشاوره ای داشته باشید.

علائم بیماری انحراف تیغه بینی

مهم ترین نشانه ی انحراف بینی مسدود شدن راه تنفسی می باشد، این امر موجب می شود افراد هنگام تنفس گلویشان خشک شود.

علایم‌ شایع آن عبارت است از: ترشح بینی و کجی واضح بینی و … که در بیشتر موارد نیز انحراف بینی علائمی ندارد.

 

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *