انواع روشهای عمل بینی

عمل بینی برای ورزشکاران دکتر عباس نوروزی
عمل بینی برای ورزشکاران
آوریل 20, 2020
اقدامات بعد از عمل زیبایی بینی دکتر عباس نوروزی
اقدامات بعد از عمل زیبایی بینی
آوریل 27, 2020
انواع روشهای عمل بینی دکتر عباس نوروزی

انواع روشهای عمل بینی

در این مقاله به بحث پیرامون انواع روشهای عمل بینی خواهیم پرداخت.

انواع روشهای عمل بینی دکتر عباس نوروزی

جراحی رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین جراحی های زیبایی صورت در کشور ایران محسوب می گردد و علت آن تغییرات بسیار زیادی است که بعد از جراحی در چهره شخص هویدا میشود که زیبایی و جذابیت چهره را چند برابر میکند .

انواع روشهای عمل بینی : برای انجام عمل بینی می بایست تیغ جراح به زیر پوست فرد برود تا بتواند تغییرات مورد نیاز را روی اسکلت بینی اعمال کند. باید گفت جراح بینی با پوست بینی فرد کاری ندارد. به منظور دسترسی به زیر پوست دو روش به کار می رود.

انواع روشهای عمل بینی عبارتند از:

عمل بینی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز یک برش بر روی قسمت کلوملا یا دیواره وسط بینی ایجاد می شود و پوست از اسکلت زیری جدا شده و به طور کامل بالا زده میشود. جراح بینی در این روش دید بسیار وسیعی به آناتومی بینی و نواقص موجود دارد و قادر است تغییرات بسیار زیادی را اعمال نماید.

شایان ذکر است در این شیوه قرار دادن و ثابت کردن پیوندهای غضروفی، برطرف نمودن غیر قرینگی ها و سایر تکنیکهای جراحی بینی مدرن امکانپذیر می باشد. به طور کلی عمل بینی به روش باز پرطرفدارتر است؛ چرا که انتظارات متقاضیان را بیشتر برآورده میکند.

عمل بینی به روش بسته

تمامی برش های مورد نیاز در عمل بینی به روش بسته درون بینی ایجاد می شود و هیچ برش قابل رؤیتی روی پوست بینی مشاهده نمیشود. پس از ایجاد برش، پوست بینی به طور محدود از اسکلت غضروفی و استخوانی زیر خود جدا می شود و توسط ابزار مخصوصی بالا نگه داشته میشود تا جراح بینی بتواند تغییرات مورد نیاز را اعمال کند.

باید گفت دید جراح بینی در این روش محدود است لذا قدرت مانور وی به منظور تراشیدن و فرم دادن کم تر خواهد بود. ولیکن مزیت این شیوه این است که روی پوست بینی هیچ برشی ایجاد نمی شود و نیز عوارض پس از جراحی کم تر است؛ بنابراین روش بسته برای موارد ساده تر نظیر جمع کردن معمول نوک بینی و اصلاح قوز بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *