بعد از عمل بینی چه غذاهایی بخوریم؟

خصوصیات بینی ایده آل
خصوصیات بینی ایده آل
مرداد ۱۷, ۱۳۹۷
عمل زیبایی بینی در کرج
عمل زیبایی بینی در کرج
شهریور ۳, ۱۳۹۷
بعد از عمل بینی چه غذاهایی بخوریم؟

بعد از عمل بینی چه غذاهایی بخوریم؟

بعد از عمل بینی چه غذاهایی بخوریم؟ این سؤالی ست که تمامی افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی دارند آن را چندین و چند بار و از هر شخصی که کمترین اطلاعاتی داشته باشد می پرسند. این افراد نگران هستند و البته نگرانی آنها تا حدی منطقی ست اما با کسب اطلاع از پزشک می توان نسبت به این موضوع نگرانی نداشت.

 

 

بعد از عمل بینی چه غذاهایی بخوریم؟

 

 

برخی افراد با توجه به فیزیولوژی بدنی خود و اینکه نسبت به چه غذاهایی حساسیت های خاص دارند، می دانند و باید برنامه ریزی کنند که چه قبل از عمل بینی و چه بعد از آن، فعلاً از این غذاها و نوشیدنی ها استفاده نکنند. این اولین و بهترین قدم برای دوری از مشکلات و عوارض ناخواسته بعد از عمل جراحی زیبایی بینی است.

و اما توصیه های غذایی پس از انجام عمل زیبایی بینی

پس از اینکه عمل شما با موفقیت به پایان رسید و شما را از اتاق عمل به ریکاوری منتقل کردند ممکن است با توجه به توصیۀ پزشک، گفته شود تا ۱ ساعت هیچ چیزی نخورید و نیاشامید. این به نفع شماست.

پس از مدتی در ریکاوری به هوش خواهید آمدی و می توانید مقداری آب بیاشامید و همچنین کمی هم آب میوۀ غیر اسیدی و اگر تمایل داشتید یک عدد کیک نرم چون فشار زیادی برای جویدن و بلع نیاز ندارد.

بخور نخورهای هفتۀ اول

در هفتۀ اول باید به تغذیۀ خود اهمیت دهید. بینی و اطراف آن کبود بوده و دارای ورم است، معمولاً توصیه می شود از آناناس یا عصارۀ آناناس یا حتی کپسول عصاره (کپسول آناهیل) استفاده کنید. البته به صورت علمی ثابت نشده که آناناس یا آب آن می تواند رفع کبودی کند اما در بین عموم چنین چیزی گفته می شود.

همچنین به هیچ عنوان برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید چون فشار زیادی به بینی وارد می کند. بعد از عمل بینی چه غذاهایی بخوریم؟ را با کمی تحمل می توان به خوبی پاسخ داد.

در این هفتۀ اول باید غذاهای مغذی استفاده کنید و از خوردن غذاهای سفت و سخت جویدنی پرهیز کنید. عده ای دوست دارند در همین مدت، کمتر غذا بخورند تا هم وزن کم کنند و احتمال تهوع و استفراغ را کاهش دهند که این فکر غلطی ست.

واقعاً بهتر است بعد از عمل بینی چه غذاهایی بخوریم؟

برای اینکه بتوانیم به این سؤال مهمِ بعد از عمل بینی چه غذاهایی بخوریم؟ پاسخ دهیم بهتر است این موضوع را حتماً عنوان کنیم که خوردن هر غذای غیر آلرژیک برای بیمار که او را دچار سرفه و عطسه ناگهانی نکند و هر غذای مناسبی که راحت بتوان آن را بلعید مفید است، مانند سوپ، آب میوه های غیر اسیدی و… .

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button