بوتاکس دور چشم

انواع مشکلات سینوسی دکتر عباس نوروزی
انواع مشکلات سینوسی
می 21, 2019
پارگی پرده گوش دکتر عباس نوروزی
پارگی پرده گوش
ژوئن 9, 2019
بوتاکس دور چشم دکتر عباس نوروزی

بوتاکس دور چشم

جهت رفع چین و چروک های اطراف چشم از بوتاکس دور چشم استفاده می شود. بوتاکس مورد تأیید FDA قرار گرفته است و اگر در نواحی مناسب تزریق شود و مراقبت های پس از تزریق رعایت شود، با عوارض خاصی همراه نخواهد بود.

 

بوتاکس دور چشم دکتر عباس نوروزی

 

موارد منع بوتاکس دور چشم

در سنین زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال تزریق بوتاکس ممنوع می باشد؛ بدین جهت که در سنین بالا به علت آتروفی عضلانی (کاهش بافت عضله)، بوتاکس نتیجه عکس خواهد داشت و باعث افزایش خطوط و چین و چروک ها می شود. در بیماری عصبی myastina gravis به دلیل ضعف در عضلات بدن تزریق بوتاکس می تواند موجب تشدید این بیماری شود. همچنین در صورت مصرف داروهایی کهتضعیف کننده عضلات می باشند مانند آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزاید(آمیکاسین، جنتامایسین و غیره) و تتراسایکلین ها نیز تزریق بوتاکس ممنوع است.

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس به عوامل مختلفی از جمله  برند بوتاکس و وسعت ناحیه تحت درمان بستگی خواهد داشت. به عنوان نمونه هزینه تزریق بوتاکس دور چشم به تنهایی از هزینه بوتاکس برای نواحی پیشانی و ابرو کمتر خواهد بود.

بوتاکس در زمان بارداری و شیردهی

تا کنون مشخص نشده که آیا این دارو وارد شیر مادر می شود یا نه. اما بدین جهت که بسیاری از داروها وارد شیر مادر می شوند توصیه می شود جانب احتیاط رعایت شود و در دوره شیردهی تزریق بوتاکس انجام نشود. لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس در دوران بارداری با قاطعیت بیشتری ممنوع شده است. انجام تست بارداری در صورت شک به بارداری پیش از تزریق بوتاکس همواره توصیه می شود.

عوارض

در کل، بوتاکس دور چشم و سایر نواحی صورت عوارض جدی و شدیدی در بر ندارد. اغلب تا 1 الی 2 روز بعد از انجام جراحی تورم، کبودی و قرمزی مشاهده می شود. البته پس از طی مدت زمان کوتاهی تمامی این عوارض رفع خواهد شد. ضمن اینکه این عمل مدت نیم ساعت تا چهل دقیقه به طول خواهد انجامید.

مراقبت های پس از تزریق

  • پس از تزریق بوتاکس، از کیسه های یخ روی قسمت تحت درمان استفاده نمایید.
  • نباید مدت چهار ساعت دراز بکشید. بهتر است بنشینید ضمن اینکه سرتان نباید به سمت جلو خم شود.
  • از مصرف مواد آرایشی تا 24 ساعت بعد از تزریق پرهیز نمایید.
  • عمل لیزر تا دو هفته پس از تزریق بوتاکس نباید انجام شود.
  • ناحیه تحت درمان را نباید فشار یا ماساژ داد.
  • سعی کنید در معرض نور شدید خورشید قرار نگیرید.

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *