تأثیر آلرژی روی عمل بینی

عمل بینی با بیمه دکتر عباس نوروزی
عمل بینی با بیمه
فروردین ۱۰, ۱۳۹۸
ضربه به بینی بعد جراحی دکتر عباس نوروزی
ضربه به بینی بعد جراحی
فروردین ۲۲, ۱۳۹۸
تأثیر آلرژی روی عمل بینی دکتر عباس نوروزی

تأثیر آلرژی روی عمل بینی

در این مقاله به طور خلاصه اطلاعاتی در خصوص تأثیر آلرژی روی عمل بینی ارائه می نماییم. امکان دارد برای بسیاری از اشخاص که دچار آلرژی بینی هستند این پرسش پیش آید که تأثیر آلرژی روی عمل بینی چیست؟ همچنین با انجام عمل زیبایی آیا ممکن است آلرژی‌شان رفع شود یا بلعکس عود کند. در کل حساسیت بینی به دو صورت در افراد مشاهده می شود.

 

تأثیر آلرژی روی عمل بینی دکتر عباس نوروزی

 

آلرژی فصلی که معمولاً در فصول تابستان، بهار و اوایل پاییز روی میدهد و حساسیت دائمی که همه فصول در بعضی اشخاص مشاهده می گردد. به طور کلی آلرژی تحت تأثیر پاسخ ایمنی نامناسب بدن بروز می کند. سیستم بدن به جای نادیده گرفتن برخی ذرات بدون ضرر، با آنتی‌بادی‌هایی که به آنها حمله ور می شود نهایتاً به تحریک، ایجاد مخاط، پاره شدن و غیره منجر می گردد. در نتیجه امکان دارد بعد از چند ماه علائم به طور خفیف تر بروز کند.

علائم و نشانه های حساسیت با توجه به نوع آن و قسمتی از بدن که درگیر آن است، در بین افراد متفاوت می باشد. عطسه های پی در پی، آبریزش بینی و چشم، سرخی و خارش چشم، خارش و گرفتگی بینی و … از جمله علائم این عارضه به شمار می آیند.

در خصوص تأثیر آلرژی روی عمل بینی می توان ذکر نمود آلرژی‌ها اثر خاصی روی عمل جراحی بینی از جمله رینوپلاستی یا سپتوپلاستی ندارند. اما توصیه می شود در وهله اول آلرژی بینی درمان شود؛ بدین جهت که ممکن است بعد از عمل جراحی بینی روی کیفیت و میزان بهبود عملکرد تنفسی اثراتی داشته باشد.

اگر افراد از دلایل بروز آلرژی خود هیچ اطلاعی ندارند، لازم است نزد یک پزشک متخصص آلرژی مراجعه نموده و پس از کنترل و رفع آلرژی بینی، اقدام به عمل بینی نمایند. جراح بینی بعد از تشخیص ویژگی ها و عدم تقارن بینی جهت کسب یک نتیجه رضایت بخش، بهترین روش عمل جراحی را توصیه می‌کند. عمل زیبایی بینی در افرادی که مشکل انحراف بینی دارند یا در ساختار داخلی بینی خود دچار مشکلاتی هستند، نتیجه بخش است.

لازم به ذکر است تمامی افرادی که دچار آلرژی بینی هستند می‌توانند عمل جراحی بینی انجام دهند؛ اما بهتر است بعد از عمل بینی با پزشک جراح بینی خود بیشتر در ارتباط باشند. ضروری است این افراد به دلیل تحریک پذیر بودن بینی خود کلیه نکات مراقبتی پس از عمل بینی را رعایت کنند. ضمناً امکان دارد روند بهبود بینی در این افراد به کندی صورت گیرد.

در رابطه با تأثیر آلرژی روی عمل بینی باید اضافه نمود مناسب ترین زمان برای انجام عمل بینی بستگی به نوع آلرژی دارد. چنانچه آلرژی فردی بعضی اوقات بروز کند، لازم است جراحی بینی خود را برای وقتی که آلرژی ندارد موکول نماید. در صورتی که شخصی دائماً درگیر آلرژی باشد، وقت مناسبی وجود ندارد. قرار نگرفتن در معرض مواد شیمیایی که موجب عود و تشدید این عارضه می‌شود تنها راه ممکن برای این اشخاص است.

افرادی که آلرژی بینی دارند می بایست با توجه به شناختی که از خود و آلرژی خود دارند تصمیم به انجام جراحی بینی بگیرند؛ اما بهتر است در ابتدا جهت کنترل یا رفع حساسیت خود اقدام نمایند تا دچار مشکلاتی از نظر زیبایی و جسمی نشوند.

 

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *