تزریق بوتاکس پیشانی

اقدامات قبل جراحی پلک دکتر عباس نوروزی
اقدامات قبل جراحی پلک
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸
لوزه ها دکتر عباس نوروزی
لوزه ها
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸
تزریق بوتاکس پیشانی دکتر عباس نوروزی

تزریق بوتاکس پیشانی

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در رابطه با تزریق بوتاکس پیشانی جهت محو نمودن چین و چروک های پوست ارائه نماییم. عوامل متعددی از جمله کهولت سن در نمایان شدن خطوط اخم و چین و چروک های پیشانی اثرگذار می باشند.

 

تزریق بوتاکس پیشانی دکتر عباس نوروزی

 

مزایا 

با تزریق بوتاکس پیشانی می توان چین و چروک ها و خطوط اخم را محو نمود و به پوست نشاط و طراوت بخشید. بوتاکس پیشانی یک روش بسیار مناسب و راز زیبایی است که با جوانسازی پوست افراد، ظاهر آنان را بهبود می بخشد. هم اکنون تزریق بوتاکس در میان مردان و زنان بسیار رایج شده است. این شیوه به طور طبیعی برای برطرف نمودن چین و چروک های پیشانی و جوانسازی صورت کاربرد فراوانی دارد.

ضمن اینکه این شیوه نتیجه‌ای مطلوب و مورد انتظار در بر خواهد داشت. از مزایای تزریق بوتاکس پیشانی می توان گفت این اقدام به عمل جراحی و بی حسی نیازی نداشته و بعد از تزریق شخص می‌تواند به انجام فعالیت ها و امور روزانه خود بپردازد. با تزریق بوتاکس ماهیچه هایی که باعث ایجاد چین و چروک های روی پوست می شوند فلج شده در نتیجه این خطوط به مرور محو می شوند.

افراد مناسب برای استفاده از بوتاکس پیشانی

مناسب‌ترین افراد جهت استفاده از بوتاکس پیشانی کسانی هستند که هیچ مشکلی از نظر جسمی ندارند، سابقه‌ی بیماری‌های عصبی عضلانی مانند ام اس و میاستنی گراویس را ندارند و دارای حداقل هجده سال سن می باشند. استفاده از بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

موارد منع استفاده از بوتاکس 

  • افرادی که در صورت خود زخم های عمیقی دارند.
  • کسانی که در بخش ماهیچه‌ای که باید بوتاکس به آن تزریق شود دچار ضعف هستند.
  • اشخاصی که افتادگی پلک دارند.
  • کسانی که در نواحی تحت درمان دچار عارضه های پوستی هستند.
  • اشخاصی که پوست صورتشان بسیار ضخیم است.

نتایج 

نتیجه ای که از تزریق بوتاکس پیشانی گرفته می شود، به عوامل گوناگونی بستگی دارد. به همین دلیل فرد قبل از تزریق برای اینکه مطمئن شود روش بوتاکس برای وی مناسب است یا خیر می بایست در این خصوص با پزشک خود مشورت نماید. اغلب در اولین سال تزریق بوتاکس فرد لازم است هر ۳ الی ۴ ماه یک بار مجدداً بوتاکس تزریق کند. بعد از این فواصل میان تزریق‌ها، به ۴ تا ۶ ماه تغییر پیدا می کند.

برای اینکه نتیجه بوتاکس مشاهده شود باید چند روزی از تزریق بوتاکس سپری شود. در اکثر موارد نتیجه حاصل از تزریق بوتاکس بعد از طی چهار روز تا یک هفته قابل مشاهده است. اما در حقیقت افراد باید مدت دو هفته صبر کنند تا اثر تزریق بوتاکس را روی چین و چروک های پیشانی خود ببینند.

ماندگاری 

معمولاً اثرات بوتاکس پیشانی بین ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارد. بعد از این مدت ماهیچه ها مجدداً عملکرد خود را باز یافته در نتیجه چین و چروک ها روی پوست ایجاد می شوند. در اینصورت افراد باید به طور مجدد بوتاکس تزریق کنند. اما باید گفت که بعد از هر مرتبه تزریق بوتاکس پیشانی ماهیچه‌ها منقبض می شوند؛ در این صورت چین ها و خطوط پوستی به مرور کم عمق‌تر و کمتر می شوند.

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *