جراحی آندوسکوپی سینوس چیست

آندوسکوپی سینوس
آندوسکوپی سینوس
نوامبر 11, 2017
مراقبت های بعد از عمل لوزه در بزرگسالان
مراقبت های بعد از عمل لوزه در بزرگسالان
نوامبر 13, 2017
جراحی آندوسکوپی سینوس چیست

جراحی آندوسکوپی سینوس چیست

جراحی آندوسکوپی سینوس چیست : در عمل جراحی سینوس آن هم به روش سنتی، بافت ‌های آسیب‌ دیده سینوس ‌ها با دقت بسیاری برداشته می‌شوند و مسیرهایی برای تخلیه مواد عفونی که در حفره سینوس ‌ها جمع شده اند ایجاد می شوند و همچنین به بهبودی  وضعیت کانال‌های تخلیه طبیعی آن‌ ها کمک‌می‌کند، اما این روز ها در بیشتر موارد، جراحان از تکنیک‌های آندوسکوپی بینی برای این جراحی ها استفاده می‌ کنند تا بتوانند مجاری سینوس ‌ها را با دقت و وضوح بیشتری مشاهده کنند و نیازی به ایجاد کردن برش‌های خارجی بر روی صورت هم نداشته باشند.

در نتیجه شدت ورم، خونریزی، ناراحتی ناشی از جراحی کم می شود و دوره بهبودی بعد از عمل جراحی سینوس هم کوتاه می‌ گردد.

بر خلاف دیگر روش ‌های جراحی سینوس که در آن ‌ها تنها بافت ‌ها یا اندام‌ های آسیب‌ دیده مستقیما برداشته می‌شوند، در طی عمل جراحی آندوسکوپی بینی علاوه بر این که بافت‌ های آسیب‌ دیده برداشته می شوند، مسیر مجراهای طبیعی سینوس‌ترمیم و باز گردانده می شوند.

البته در این جا لازم به ذکر است که مراقبت‌‌ های بعد از جراحی آندوسکوپی بینی هم به اندازه خود عمل جراحی آندوسکوپی سینوس برای رسیدن به نتایج رضایت ‌بخش، از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

 

جراحی آندوسکوپی سینوس چیست

 

درد ناشی از جراحی آندوسکوپی سینوس بینی چقدر است؟

تحمل بیماران در برابر درد با یکدیگر متفاوت است. بیشتر بیماران با مصرف مسکن درد پس از جراحی سینوس را تسکین می دهند. کبودی یا ورم صورت پس از این جراحی به ندرت مشاهده می‌شود.

آندوسکوپی بینی چگونه است؟

آندوسکوپ یک لوله باریک و انعطاف پذیر می باشد که به یک سر آن دوربینی نصب شده است و از طریق همین دوربین تمام قسمت های داخلی بینی قابل مشاهره می باشد.

در اصل تمامی پزشکان برای مشاهده داخل بینی از وسیله ای به نام آندوسکوپ استفاده می کنند. این کار به وسیله ی متخصص گوش، حلق و بینی انجام می گردد.

اگر انجام آندوسکوپی فقط جنبه تشخیصی داشته باشد ،به آن آندوسکوپی تشحیصی می گویند و اگر عمل جراحی با آندوسکوپ انجام شود به آن آندوسکوپی درمانی می گویند .

هزینه اندوسکوپی بینی

درمان سینوزیت معمولا با مصرف برخی دارو ها بهبود می یابد، اگر با دارو نتوانستید آن را برطرف کنید باید راه دیگر که جراحی آندوسکوپی بینی است را پیش بگیرید. هزینه ی این جراحی تقریبا همانند هزینه ی جراحی بینی می باشد.

اما برای اطلاع دقیق تر از این هزینه با مطب دکتر عباس نوروزی تماس بگیرید.

می توانید با مراجعه به قسمت گالری سایت دکتر عباس نوروزی فیلم هایی چون فیلم جراحی سینوزیت و فیلم اندوسکوپی بینی را مشاهده کنید.

 

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *