جراحی بینی در افراد مسن

پزشک زیبایی در کرج
پزشک زیبایی در کرج
خرداد ۵, ۱۳۹۷
مشکلات بویایی در جراحی بینی
مشکلات بویایی در جراحی بینی
خرداد ۱۳, ۱۳۹۷
جراحی بینی در افراد مسن

جراحی بینی در افراد مسن

جراحی بینی و عمل زیبایی بینی یکی از جالب ترین و جذاب ترین مسائل در زندگی برخی افراد است که گاهی برای رسیدن به آن حاضرند حتی از ضروری ترین و مهم ترین مسائل زندگی خود چشم پوشی و گذشت کرده تا بتوانند به آرزوی خود دست یابند. گاهی افراد مسن نیز تمایل به این جراحی دارند اما آیا جراحی بینی در افراد مسن به خوبی امکان پذیر است و دقیقاً مانند جوانترها بدون عوارض و مشکلات جانبی انجام خواهد شد؟

شاید این سؤال به این علت باشد که امروزه با توجه به تبلیغات بسیار فراوان و مسائل اجتماعی متعدد، حتی افراد مسن نیز تمایل به انجام عمل زیبایی داشته و به هر طریقی در پی انجام آن هستند. این افزایش تقاضا سبب شد تا بخواهیم در این مقاله به بررسی جراحی بینی در افراد مسن

پرداخته و عوارض احتمالی و مشکلات آنرا بیشتر شرح دهیم. با ما همراه باشید.

 

جراحی بینی در افراد مسن

بینی جوان، بینی مسن:

شاید کمتر به این موضوع توجه کرده باشید که اصلاً چه تفاوت هایی بین بینی افراد جوان و افراد مسن وجود دارد؟ آیا وقتی فردی پا به سن می گذارد فرم و شکل و رنگ پوست و جنس پوست بینی تغییر می کند یا به همان شکل سابق باقی خواهد ماند؟

در یک فرد جوان به صورت خدادادی، معمولاً نوک بینی فرد به صورت طبیعی به سمت بالاست و به نوعی شق تر می باشد. همچنین میانۀ بینی کمی فرورفته و مقعر می باشد. این حالت به خاطر نوع استخوان بندی بینی در افراد جوان است.

جراحی بینی در افراد مسن متفاوت است. در افراد مسن، نوک بینی به سمت پایین بوده و به اصطلاح نوک بینی افتاده است زیرا الاستیسیته پوست در این سنین کاهش می یابد. همچنین میانه یا غوز بینی، بر آمده تر و بزرگتر است که به علت افزایش سن می باشد.

جراحی بینی در افراد مسن چه عوارضی دارد؟

باید توجه داشته باشید که افراد مسن پس از عمل زیبایی بینی، بایستی مدت زمان بیشتری را تحت مراقبت بوده و به شدت تمامی علائم آنها چک و بررسی گردد. زیرا آنها از نظر ثبات بدنی، نسبت به دوران جوانی خود، سطحِ پایینتری دارند.

همچنین معمولاً افراد وقتی پا به سن می گذارند بیماری های مختلفی از جمله دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی عروقی و… آنها را درگیر کرده و هر کدام از این بیماری ها ممکن است، تا حدی سد راه جراحی بینی در افراد مسن شود.

افراد مسن باید توجه داشته باشند که حتی کوچکترین مسئله ای که ممکن است از نظر آنها بی اهمیت باشد را باید حتماً قبل از عمل جراحی بینی با پزشک مطرح نمایند تا خدای نکرده دچار مشکلات ناخواسته نشوند.

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button