جراحی لوزه در بزرگسالان

آزمایش خون قبل از عمل بینی
آزمایش خون قبل از عمل بینی
فوریه 7, 2018
قبل از عمل بینی چی بخوریم
قبل از عمل بینی چی بخوریم
فوریه 10, 2018
جراحی لوزه در بزرگسالان

جراحی لوزه در بزرگسالان

جراحی لوزه در بزرگسالان : دریافت بهترین نتیجه از جراحی لوزه بر روی بزرگسالان مستلزم رعایت کردن نکات و انجام مجموعه اقداماتی است که باید بعد از جراحی به آن ها توجه کامل شود. در این مقاله سعی شده است به طور اختصاصی، تمامی این نکات و دستورالعمل ها برای شما عزیزان ارائه داده شود.

توصیه ی اکید پزشک معالج به بیماران در مدت زمان دو هفته بعد از جراحی، این است که از انجام هر گونه فعالیت های بدنی و ورزشی سنگین خودداری کنند.

 

جراحی لوزه در بزرگسالان

 

دوران بعد از عمل

برای دوران بعد از عمل، دو دوره احتمال خونریزی پیش بینی می شود: وهله ی اول خونریزی اولیه است، که در 24 تا 48 ساعت بعد از عمل جراحی احتمال وقوع خواهد داشت. مرحله ی دوم مربوط به زمانی است که بیمار در روزهای هفتم الی دهم بعد از جراحی به سر می برد، که به آن خونریزی ثانویه می گویند.

بهترین توصیه در این شرایط اضطراری، حفظ آرامش و مراجعه به پزشک معالج می باشد. پیشنهاد ویژه ی با به شما عزیزان برای دستیابی بهتر و سریع تر و هم چنان بدون عارضه، تنظیم سلسله جلسات درمانی با دکتر عباس نوروزی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی، می باشد.

از مصرف انواع مواد خوراکی که بسیار گرم یا سرد یا تند بوده، در زمان نقاهت دوری شود. اشاره به این نکته هم ضروری می باشد، که در 4 تا 5 ساعت بعد از جراحی، مصرف بستنی پاستوریزه و نرم بهترین گزینه خواهد بود.

در صورتی که بیمار درد احساس کند، قرص های مسکنNSAID  مثل استامینوفن و دیکلوفناک پتاسیم برای بهبود درد تجویز می گردد.

ایجاد رویه ایی زرد رنگ یا سفید رنگ بر روی محل جراحی شده، نشانه ایی از عفونت نخواهد بود.

در 2 روز ابتدایی از اتمام عمل جراحی لوزه ، به هیچ وجه دوش گرفتن توصیه نمی گردد. در ضمن، طی دوران نقاهت، استحمام با آب گرم صورت نپذیرد، زیرا آب گرم موجب گشاد شدن عروق و در نتیجه مسبب خون ریزی خواهد شد.

در هفت روز اول بعد از اتمام عمل جراحی ، سعی کنید به سمت جلو خم نشوید، زیرا این امر موجب جمع شدن خون در سر و خون ریزی خواهد شد.

استعمال سیگار و دخانیات و همچنین مصرف غذاهایی که بلع آن ها دشوار است، در دوران نقاهت بعد از جراحی توصیه نمی شود. به منظور کسب آگاهی بیشتر درباره اقدامات بعد و قبل از جراحی لوزه در بزرگسالان به مقالات بعدی ما مراجعه فرمایید.

 

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *