دانستنی های جراحی بینی

نکاتی در مورد عمل بینی دکتر عباس نوروزی
نکاتی در مورد عمل بینی
خرداد ۲۸, ۱۳۹۸
سؤالات متداول درباره عمل بینی دکتر عباس نوروزی
سؤالات متداول درباره عمل بینی
تیر ۱۲, ۱۳۹۸
دانستنی های جراحی بینی دکتر عباس نوروزی

دانستنی های جراحی بینی

دانستنی های جراحی بینی : بعد از جراحی بینی حفره ها یا سوراخ های بینی کوچکتر از قبل می شوند؛ بنابراین هر عامل انسدادی مانند پولیپ بینی، تورم و بزرگی شاخک های بینی و حتی انحراف جزئی تیغه بینی که پیش از رینوپلاستی افراد را دچار مشکل کرده است اگر در عمل زیبایی به طور همزمان رفع نشود ممکن است پس از جراحی موجب انسداد نسبی بینی شود. لذا برای این که بعد از عمل انسدادی ایجاد نشود لازم است در زمان جراحی زیبایی هر گونه انسداد بینی که از قبل وجود داشته، رفع شود.

 

دانستنی های جراحی بینی دکتر عباس نوروزی

 

اجزای صورت روی بینی و نیز شکل بینی روی دیگر اجزای صورت اثرگذار می باشند. به ویژه اینکه وضعیت چانه در نمای بینی افراد اثرات فراوانی دارد. زمانی که از نیمرخ به صورت یک شخص می نگریم به طور طبیعی چانه وی اندکی عقب تر از قسمت قدامی لب تحتانی دیده می شود. در برخی افراد چانه بسیار عقب تر از این حد طبیعی قرار گرفته است. در صورتی که چانه بسیار عقب باشد صورت حالتی شبیه به پرندگان پیدا می کند که بینی و نیمه میانی صورت بسیار جلوتر از دیگر اجزای صورت است. در این افراد نه فقط چانه عقب تر از حد نرمال قرار دارد بلکه عقب بودن چانه آنان موجب می گردد تا بینی از آن اندازه ای که هست بزرگ تر دیده شود.

حال بالعکس مطالب فوق نیز درست است یعنی افرادی که دارای بینی بسیار بزرگی هستند اغلب چانه آنها عقب تر دیده می شود؛ به این علت است که لازم است وضعیت بینی را در کنار دیگر اجزای صورت ارزیابی نمود. گرچه انجام عمل پروتز چانه برای جلو آوردن چانه به تنهایی انجام می شود اما در برخی موارد این عمل به طور همزمان با جراحی بینی صورت می گیرد و بدین ترتیب هر یک از این دو جراحی اثرات مثبت عمل دیگر را افزایش می دهد.

جراحی بینی موجب تشدید و یا بهبود علائم آلرژي یا حساسیت بینی نخواهد شد. افرادی که دچار آلرژی بینی هستند نیز می توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند ولیکن توصیه می شود بسته به شدت علائم این عارضه، پیش از عمل تا مدتی پس از عمل با داروهای ضد حساسیت تحت درمان قرار گیرند.

عمل زیبایی بینی روی دید و حالت چشمان افراد اثری نخواهد داشت ولیکن از آنجایی که تا مدتی پس از جراحی نمی توانید از عینک استفاده نمایید اگر مایلید جراحی لیزیک چشم نیز انجام دهید توصیه می شود ابتدا جراحی لیزیک چشم را انجام دهید. با این حال بهتر است در این خصوص با چشم پزشک خود نیز مشورت نمایید.

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *