رینوپلاستی چیست

گرفتگی بینی
گرفتگی بینی
بهمن ۳, ۱۳۹۶
مراقبت های قبل از عمل بینی
مراقبت های قبل از عمل بینی
بهمن ۵, ۱۳۹۶
رینوپلاستی چیست

رینوپلاستی چیست

رینوپلاستی چیست : رینوپلاستی از دو کلمه یونانی  Rhinoseکه معنی آن بینی و   Plastikos به معنی شکل دادن و فرم دادن ایجاد شده است. رینوپلاستی یک عمل جراحی پلاستیک زیبایی برای بینی می باشد. تمام شرایط آن که شامل هزینه و قیمت و … می باشد، توسط پزشک بعد از معاینه و بررسی اعلام می شود، پس در جلسه مشاوره ای که قبل از جراحی با جراح خود دارید از پرسیدن سؤالات اصلا خجالت نکشید و سعی کنید از وی مشاوره های لازم را بگیرید.

 

رینوپلاستی چیست

 

این جلسه مشاوره برای شما عزیزان که قصد انجام جراحی بینی را دارید بسیار مفید می باشد زیرا درباره تمامی موارد این جراحی در این جلسه صحبت می شود، مزایا، معایب، روش جراحی، هزینه جراحی و … از مواردی هستند که در این جراحی برای شما عزیزان صحبت می شود.

همه پزشکان و جراحان انجام این جراحی را در اتاق عمل یک بیمارستان که به تجهیزات مدرن جراحی مجهز می باشد توصیه می کنند. لازم به ذکر است که این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود و شما عزیزان طی این جراحی هیچ گونه درد و تغییراتی را احساس نمی کنید.

رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی جهت رفع مشکلات ظاهری و تنفسی بینی انجام پذیر است. این عمل جزو پرطرفدارترین عمل زیبایی می باشد که می ‌تواند با زیباسازی ظاهر بینی موجب افزایش اعتماد به نفس شما عزیزان شود.

رینوپلاستی

رینوپلاستی، که معمولا از آن با نام عمل بینی ، عمل زیبایی بینی ، جراحی پلاستیک بینی ، یاد می ‌شود، یکی از رایج‌ ترین عمل‌ های جراحی زیبایی می باشد که هر ساله‌ ایالات متحده به انجام آن می پردازد. سالانه افراد بسیاری برای تغییر شکل دادن بینی، ترمیم آسیب ناشی از تصادف یا ضربه ، کاهش مشکلات ساختاری که تنفس را دچار مشکل کرده است، نقص های مادرزادی و … برای جراحی بینی اقدام می کنند.

در حین عمل جراحی بینی، استخوان ‌ها و غضروف بینی اصلاح یا جا به‌ جا می گردند و در برخی مواقع حتی بافتی به بینی اضافه می شود. در این جراحی به هیچ عنوان به پوست بینی دست زده نمی‌شود با این حال، زمانی که ساختار استخوانی زیرین اصلاح گردد، پوست با شکل جدید به گونه ‌ای سازگار می ‌شود که نتیجه‌ی نهایی جذاب و گیرایی حاصل می شود.

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *