سؤالات متداول درباره عمل بینی

دانستنی های جراحی بینی دکتر عباس نوروزی
دانستنی های جراحی بینی
تیر ۹, ۱۳۹۸
دلایل خروپف دکتر عباس نوروزی
دلایل خروپف
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
سؤالات متداول درباره عمل بینی دکتر عباس نوروزی

سؤالات متداول درباره عمل بینی

در این مقاله به سؤالات متداول درباره عمل بینی پاسخ داده می شود.

 

سؤالات متداول درباره عمل بینی دکتر عباس نوروزی

 

سؤالات متداول درباره عمل بینی : سلام من در قسمت صندق داری یک سفره خانه سنتی مشغول کار هستم خودم قلیان مصرف نمی کنم ولی در معرض دود آن قرار دارم سؤالم این بود چند وقت پس از عمل می توانم سرکار بروم؟

در کل استعمال دخانیات چه سیگار و چه قلیان موجب کاهش خون رسانی به نسوج بدن می شود لذا پس از جراحی بهبود زخم را به تأخیر می اندازد ولی بدین جهت که شبکه عروقی بینی غنی و خون رسانی به آن به خوبی صورت می گیرد و از طرف دیگر افرادی که بینی خود را عمل می کنند افراد جوانی هستند بنابراین قرار داشتن در معرض دود قلیان و سیگار چه پیش از جراحی و چه پس از جراحی افراد را دچار مشکل نمی کند ولی اگر سن متقاضی جراحی زیبایی بالا باشد و یا این که به بیماری عروقی مبتلا باشد توصیه می شود که از دو هفته پیش تا دو هفته پس ازجراحی قلیان یا سیگار مصرف نکند.

من از بینی یکی از بازیگرها بعد از عمل خیلی خوشم آمد سؤالم این بود که اگر عکسی از این بازیگر با خودم به مطب آورم امکان دارد پزشک هم بینی من را به شکل بینی آن فرد درآورد؟

این که شما از بینی که مورد پسندت است عکسی به همراه داشته باشی تنها از این حیث خوب است که پزشک با انتظار و سلیقه شما آشنا می شود ولی اگر از پزشک جراح خود درخواست کنید که بینی شما دقیقاً همانند بینی آن بازیگر شود، غیرمنطقی است. توجه کنید که آن عکس مربوط به یک فرد دیگر است که همه اجزای صورت و حتی جزئیات بینی او نظیر جنس پوست بینی، اندازه بینی، قوام و حالت غضروف های بینی و خلاصه همه ویژگی های صورت و بینی با خصوصیات بینی شما تفاوت دارد و در واقع این ویژگی های بینی است که در نتیجه جراحی بینی اثرات فراوانی دارد. به عبارت دیگر اساسی ترین فاکتور در نتیجه پس از جراحی، نوع بینی پیش از عمل و نیز نقص ها و مشکلات آن می باشد که این فاکتورها در هیچ دو فردی یکسان نخواهد بود.

پس از چه مدت از جراحی بینی می توان از عینک استفاده کرد؟

کسانی که از عینک استفاده می نمایند تا ۳ ماه بعد از جراحی نمی توانند از عینک استفاده کنند. در این مدت یا می توانند از لنز استفاده کنند و یا این که وسط فریم عینک خود را با چسب کاغذی طوری به پیشانی خود بچسبانند که وزن عینک روی بینی آنها تحمیل نشود.

آیا در دوره قاعدگی می توانم عمل زیبایی بینی داشته باشم؟ آیا پس از جراحی خونریزی از بینی نخواهم داشت؟

به علت تغییرات هورمونی در دوره قاعدگی مخاط پوشاننده درون رحم دچار ریزش شده و به همراه خونریزی از رحم دفع می گردد. به طور متوسط در هر مرتبه قاعدگی تقریباً ۳۵ الی ۸۰ سی سی خون از بدن دفع می شود. این که در دوره پریود رحم خونریزی می کند به این معنا نیست که در این زمان انعقاد خون شخص دچار مشکل می شود و بدن در همه نواحی بدن از قبیل بینی مستعد خونریزی می باشد. لذا در طی پریود یا قاعدگی هم می توان جراحی بینی را انجام داد بدون این که نگران خونریزی حین و یا پس از جراحی باشیم. ولیکن بهتر است در دو دسته از خانم ها، عمل بینی با دوره پریود آنان همزمان نباشد. دسته اول افرادی هستند که پریود آنها بسیار دردناک است. به این اختلال دیسمنوره گفته می شود. خانم های مبتلا به دیسمنوره اغلب انقباض های شدید و دردناکی را در قسمت کمر و زیر شکم دارند و اختلالات جسمی و خلقی را در زمان پریود تجربه می کنند. دسته دوم افرادی هستند که میزان خونریزی دوره قاعدگی آنان بسیار زیاد است. این اختلالال نیز منوراژی نامیده می شود.

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *