سپتوپلاستی

بوتاکس
بوتاکس
دسامبر 19, 2017
تاثیر بوتاکس در جوانسازی پوست
تاثیر بوتاکس در جوانسازی
دسامبر 25, 2017
سپتوپلاستی

سپتوپلاستی

جراحی بینی که تنها برای برطرف کردن انحراف بینی و بهبودی تنفس و حس بویایی افراد انجام می شود، سپتوپلاستی می نامند. لازم به ذکر است که به جراحی انحراف بینی در اصطلاح سپتوپلاسـتی گفته می شود و به دیواره ی بینی سپتوم می گویند که انحراف آن به دلیل جا به جایی بافت غضروف و استخوان بین سوراخ‌ های بینی اتفاق می افتد. در عمل سپتوپلاسـتی وضعیت سپتوم توسط جراح اصلاح و در محل مناسب خود قرار می گیرد.

 

سپتوپلاستی

 

بهترین کار این است که قبل از انجام جراحی به مطب دکتر عباس نوروزی مراجعه کنید و با وی یک جلسه مشاوره داشته باشید. در این جلسه از مشاوره برنامه ریزی هایی انجام می گیرد که طی آن جراح مواردی مانند ساختار فیزیکی، مشکلات تنفسی، ویژگی ‌های خاص بینی بیمار را مورد بررسی قرار می دهد.

چه زمانی لازم است جراحی سپتوپلاستی انجام شود؟

در حالت عادی، جهت حفظ توازن در جریان هوا و تعادل تنفسی، تیغه میانی بینی در مرکز قرار دارد اما در برخی مواقع سپتوم در بینی افراد در محل اصلی خود قرار نمی گیرد و این امر موجب می شود تا مشکلاتی برای فرد ایجاد شود. اگر فرد دچار تنگی نفس شد یا انحراف بینی در او به وضوح دیده شود لازم است که جراحی سپتوپلاسـتی انجام دهد. افرادی که دچار انحراف بینی می شوند عموما دارای سردرد هایی می شوند که نباید نادیده گرفته شوند.

نتایج سپتوپلاستی یا جراحی انحراف بینی

نتایج جراحی سپتوپلاسـتی دائمی می باشد و تا آخر عمر باقی می ماند اما امکان دارد به هر دلیلی، غضروف و تیغه حرکت کنند یا تغییر شکل دهند. لازم به ذکر است که نتیجه نهایی این جراحی پس از گذشت 1 سال قابل مشاهده است.

اکثر بیماران، بعد از انجام سپتوپلاسـتی شاهد بهبود مشکلات گرفتگی بینی و برطرف شدن انسداد ناشی از انحراف سپتوم می باشند. این بهبودی به خود فرد و وضعیت عمومی او بستگی دارد و میزان آن در افراد مختلف متفاوت می باشد.

مراقبت های بعد از عمل سپتوپلاستی، هزینه عمل سپتوپلاستی ، سپتوپلاستی و رینوپلاستی مواردی هستند که قصد داریم در مقالات بعدی به آن بپردازیم، پس در صورت تمایل با ما همراه باشید.

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *