ضربه به بینی بعد جراحی

تأثیر آلرژی روی عمل بینی دکتر عباس نوروزی
تأثیر آلرژی روی عمل بینی
فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
استرس قبل جراحی بینی دکتر عباس نوروزی
استرس قبل جراحی بینی
فروردین ۲۹, ۱۳۹۸
ضربه به بینی بعد جراحی دکتر عباس نوروزی

ضربه به بینی بعد جراحی

در این مقاله در رابطه با ضربه به بینی بعد جراحی توضیحاتی ارائه شده است. ممکن است بینی شما پس از عمل زیبایی بینی، در معرض اصابت ضربه های مختلفی قرار بگیرد. علیرغم تلاش افراد به منظور مراقبت از بینی پس از انجام جراحی، این احتمال می رود که در اثر وقوع اتفاقات غیر منتظره بینی دچار مشکلاتی شود.

 

ضربه به بینی بعد جراحی دکتر عباس نوروزی

 

معمولاً بینی افراد در دوره نقاهت پس از عمل بینی، به شدت آسیب پذیر و حساس خواهد شد. بنابراین اثرات یک ضربه ی محکم و یا حتی خفیف می تواند بسیار دردساز باشد. البته لازم به ذکر است که بعد از طی دوره نقاهت، بینی نسبت به ضربه ها مقاوم تر می شود. در صورتی که با اصابت ضربه به بینی بعد عمل، بیمار دچار مشکلاتی شود می تواند با انجام جراحی مجدد این مشکل را برطرف نماید.

اثرات ضربه خفیف در نتیجه جراحی بینی

محافظت از بینی به منظور جلوگیری از اصابت ضربه به بینی بعد جراحی الزامی است. شاید بسیاری از افراد اطلاع ندارند که در دوران قبل از انجام جراحی بینی، چند مرتبه در روز به طور اتفاقی به بینی اشان ضربه وارد شده است؛ این در حالی است که پس از انجام جراحی زیبایی به طور ناخواسته به این ضربه ها و حرکات اتفاقی دچار حساسیت های شدیدی می شوند.

در صورت اصابت ضربه به بینی بعد جراحی، زمانی که بینی دچار خونریزی و درد بسیار شدیدی شد، لازم است برای معاینه دقیق سریعاً نزد پزشک رجوع نمود. شایان توجه است که حتی امکان دارد اصابت ضربه ی جزئی و خفیف به بافت های ضعیف و حساس بینی بعد از انجام جراحی، باعث افزایش تورم بینی و ایجاد درد شدید شود.

اصابت ضربه به بینی بعد جراحی امکان دارد باعث تخریب گچ بینی، ایجاد درد و خونریزی شدید شود؛ چرا که بینی در دوره نقاهت بسیار حساس و ضعیف می باشد. ضمناً انجام حرکات شدید ورزشی و استفاده از عینک یا وارد آوردن هر نوع فشاری روی بینی به مدت ۴ الی ۶ هفته ممنوع است.

اقدامات پس از اصابت ضربه به بینی بعد عمل

در ماه اول پس از عمل زیبایی، بینی دچار حساسیت های شدیدی می شود و خفیف ترین ضربه ای را احساس می کند. نگرانی و ترس از اصابت ضربه به بینی بعد جراحی در میان افراد بسیاری شایع است. احساس درد و خونریزی شدید از علائم و نشانه های برخورد ضربه محکم به بینی عمل شده می باشد.

چنانچه بینی تان به دلیل اصابت ضربه دچار انحراف شود می بایست به سرعت نزد پزشک خود مراجعه نمایید. بنابراین توصیه می شود در صورتی که در دوره ی نقاهت دچار نگرانی یا مشکل خاصی شدید، تعلل نکرده و پزشک خود را در جریان قرار دهید. البته اغلب پزشکان توصیه ها و نکات مراقبتی پس از جراحی بینی را به بیماران خود شرح می دهند.

 

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *