ملاک های موفقیت جراحی بینی

بزرگ شدن لوزه سوم دکتر عباس نوروزی
بزرگ شدن لوزه سوم
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸
انواع مشکلات سینوسی دکتر عباس نوروزی
انواع مشکلات سینوسی
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸
ملاک های موفقیت جراحی بینی دکتر عباس نوروزی

ملاک های موفقیت جراحی بینی

در این مقاله به بحث پیرامون ملاک های موفقیت جراحی بینی خواهیم پرداخت. جراحی زیبایی بینی بسیار اهمیت دارد؛ چرا که بینی در مرکز صورت واقع است و نقش بسزایی در زیبایی چهره افراد ایفا می کند و به غیر از آن مهم ترین بخش تنفس را عهده دار است و در سلامت کلی بدن نقش اساسی دارد؛ به همین علت باید در انتخاب پزشک جراح بینی دقت نمایید.

 

ملاک های موفقیت جراحی بینی دکتر عباس نوروزی

 

تجربه و مهارت جراح بینی در کسب نتیجه مطلوب و رضایت بخش اهمیت فراوانی دارد. از جمله ملاک های موفقیت جراحی بینی این است که عمل می بایست به گونه ای صورت گیرد که به غیر از زیبایی، در سلامت راه تنفسی بینی خللی ایجاد نشود. ملاک های موفقیت جراحی بینی : بینی بعد از عمل زیبایی می بایست به گونه ای باشد که با دیگر اجزای صورت تناسب و هماهنگی داشته باشد و کاملاً طبیعی به نظر آید و آثار جراحی روی بینی مشاهده نشود.

در زمان برخورد با اطرافیان باید اولین چیزی که جلب توجه می کند، چشم ها باشد. در صورتی که غیر از این باشد و بینی نگاه اول را به سمت خود جلب نماید، عمل بینی موفقیت آمیز نبوده و باعث زیبایی ظاهر نشده است. نکته دیگری که در عمل زیبایی بینی لازم است در نظر گرفته شود مشکلات تنفسی پیش و پس از جراحی می باشد. پیش از انجام جراحی زیبایی بینی می بایست اختلالات  تنفسی بیمار مورد بررسی قرار بگیرد و نواقص بینی از جمله انحراف بینی رفع شود.

پیش از عمل می بایست بررسی های لازم روی بینی صورت گیرد و آناتومی داخلی بینی به طور دقیق و کامل با آندوسکوپی ارزیابی شود و همچنین راه هوایی بینی نیز به طور دقیق از طریق راینومانومتری مورد بررسی قرار گیرد. ضمن اینکه لازم است هر نوع تنگی و مانع در مسیر بینی با آکوستیک راینومتری مشخص گردد؛ آنگاه جراحی زیبایی انجام شود و بعد از بررسی کامل در ابتدا تمامی اختلالات تنفسی و انحراف بینی رفع شود، بعد از آن اقدامات مربوط به زیبایی بینی صورت گیرد.

از دیگر ملاک های موفقیت جراحی بینی این است که تناسب بینی با دیگر اجزای صورت در نظر گرفته شود و عمل بینی طبق اصول انجام شود. در عمل بینی موفق باید حداکثر تناسب میان بینی و چهره برقرار باشد. به عنوان نمونه کوچک شدن بیش از اندازه بینی غیر از اینکه باعث زیبایی نمی شود بلکه تناسب اعضای صورت را نیز از بین می برد. در شیوه های جدید بافت اضافی بینی جدا می شود و تغییر شکل داده می شود و به ناحیه دیگر بینی که کمبود بافت دارد اضافه می گردد.

با استفاده از این روش بافت های ضعیف بینی تقویت شده و اسکلت بینی ترمیم و بازسازی می شود و همین بینی در طولانی مدت کمتر دچار افتادگی خواهد شد. در بینی های گوشتی می بایست از شیوه های تقویت اسکلت بینی استفاده شود تا حمایت از بافت های نرم بینی افزایش پیدا کند. در دنیای امروزی عمل بینی های گوشتی طبق متدهای روز انجام می شود که در این متدها اضافه نمودن بافت های پیوندی، موجب تقویت اسکلت نوک بینی می شود؛ در این صورت نوک بینی فرم بهتری خواهد گرفت.

هم اکنون اکثر متقاضیان تمایل دارند بعد از عمل، بینی اشان مصنوعی و غیرطبیعی به نظر نیاید. در شیوه های جدید عمل بینی تلاش می شود پشت بینی کاملاً طبیعی باشد. ضمن اینکه قوس و انحنای بینی می بایست کاملاً طبیعی باشد. در شیوه های نوین عمل بینی بدون جدا کردن و برداشتن غضروف ها فرم نوک بینی به طور طبیعی تغییر داده می شود و پهنای نوک بینی کاهش داده می شود. افتادگی نوک بینی نیز با روش های تقویتی نوین و با اضافه کردن پیوند های ستونی غضروفی در پایه بینی رفع خواهد شد.

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *