نکاتی در مورد عمل بینی

پارگی پرده گوش دکتر عباس نوروزی
پارگی پرده گوش
خرداد ۱۹, ۱۳۹۸
دانستنی های جراحی بینی دکتر عباس نوروزی
دانستنی های جراحی بینی
تیر ۹, ۱۳۹۸
نکاتی در مورد عمل بینی دکتر عباس نوروزی

نکاتی در مورد عمل بینی

نکاتی در مورد عمل بینی : هدف هر جراحی زیبایی بهبود یافتن وضع ظاهری می باشد نه رسیدن به زیبایی مطلق و کامل. هر شخصی که قصد انجام جراحی بینی را دارد ممکن است به دلایل بسیاری از جمله نوع پوست کاندید خوبی برای انجام عمل بینی نباشد بنابراین جراحی برای همه افراد متقاضی توصیه نمی شود.

 

نکاتی در مورد عمل بینی دکتر عباس نوروزی

 

به عنوان مثال برای جمع کردن نوک بینی در بینی های گوشتی دست جراح بینی خیلی باز نیست .به دماغی که پوست آن ضخیم وغضروف های نوک بینی ضغیف باشد، بینی گوشتی گفته می شود. اغلب غدد چربی پوست این بینی ها زیاد است و نفود این غدد و چربی های مترشحه از آنها در عمق پوست موجب ضخامت بالای پوست می گردد.

جراح بینی نمی تواند با عمل زیبایی بینی در جنس پوست تغییری ایجاد کند و عملی که وی انجام می دهد معمولاً روی استخوان و غضروف بینی متمرکز می باشد. بنابراین نوک بینی افرادی که دارای بینی گوشتی هستند پس از عمل خیلی جمع نمی شود. شایان ذکر است تا زمانی که یک نوجوان همچنان در حال رشد فیزیکی می باشد نباید تحت عمل زیبایی بینی قرار گیرد.

معمولاً دختر خانم ها درپایان ۱۶سالگی و پسرها در پایان ۱۸ سالگی به بلوغ کامل رسیده و بعد از آن مجازند بینی خود را عمل کنند. اصلاح نواقص بینی در دوران نوجوانی موجب می گردد که اعتماد به نفس یک فرد در زمان طلایی و حساس از زندگی اش بیشتر شود. باید گفت در این دوران است که نوجوان به مرور از خودش شناخت پیدا کرده و برای آینده برنامه ریزی می کند.

البته در دنیای امروزی تعداد بسیار زیادی از متقاضیان رینوپلاستی اشخاص بالای ۴۰ سال می باشند. اغلب آنان در زندگی خود از فرم و شکل بینی خود رضایتی نداشته اند و نهایتاً تصمیم به انجام جراحی بینی گرفته اند. در صورتی که وضعیت سلامت و عمومی افراد خوب باشد برای انجام عمل زیبایی بینی جهت دستیابی به بینی زیبا هیچ زمانی دیر نیست.

از جمله نکاتی در مورد عمل بینی این است که با انجام جراحی زیبایی می توان نواقص گوناگون بینی را رفع کرد؛ به عنوان نمونه عمل بینی به منظور برطرف نمودن موارد زیر می تواند مفید باشد:

  • نواقص پس از عمل جراحی
  • بزرگ بودن سایز بینی
  • قوزدار بودن بینی
  • کم بودن زاویه بینی و لب یا افتادگی نوک بینی
  • بزرگ بودن سایز حفره یا سوراخ های بینی
  • پهن بودن بینی
  • بزرگ بودن و سایر نواقص مربوط به نوک بینی
  • دررفتگی تیغه بینی و غیرقرینه بودن سوراخ های بینی
  • دماغ زین اسبی در اثر عمل جراحی پیشین

و… .

 

 

دکتر عباس نوروزی

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *