جراح بینی در کرج

پرسش و پاسخ دکتر عباس نوروزی :

1

پرسش : 

با سلام. من 22 سالمه. بینی ام کمی انحراف و قوز داره. در دوران بچگی شکسته بود. تصمیم دارم بینی مو عمل کنم. ولی واقعا از عوارض بعد عمل مثل تنگی نفس یا عوض شدن صدا و عوارض دیگه می ترسم. میشه کمک کنید؟!

پاسخ دکتر نوروزی : 

سلام. جای هیچ گونه نگرانی نیست. تمامی اقدامات و نکات لازم مربوط به قبل و بعد از جراحی به شما گفته میشه. عوارضی که نام بردید بعد از گذشت مدت زمان و با کم شدن ورم بینی از بین می روند
2

پرسش : 

سلام آقای دکتر. ضمن خسته نباشید. سوالی داشتم ازتون... پره های بینی من خیلی از هم باز هستند. اگر بخوام فقط جمع شون کنم، آیا بعد از جراحی در ظاهر تورم خواهد داشت؟

پاسخ دکتر نوروزی : 

سلام دوست عزیز. اگر قصد بر این باشد که تنها پره های بینی جمع شود، به طور معمول طبق تجربیات مشاهده شده ورم و کبودی قابل توجهی به دنبال نخواهد داشت. و این عمل با بی حسی موضعی انجام می پذیرد.
3

پرسش : 

با عرض سلام خدمت دکتر نوروزی. من دو سال پیش که 17 سالم بود، در مسافرت تصادف کردم و ضربه شدیدی به صورتم وارد شد. بینی ام دارای انحراف شد و شکستگی پیدا کرد.اصلا از ظاهر بینی ام راضی نیستم. بسیار در روابط عمومی و روحیاتم تاثیر گذاشته. اگر بخوام تا دو ماه دیگه جراحی کنم، آیا بیمه هزینه اش رو پرداخت میکنه؟

پاسخ دکتر نوروزی : 

سلام همراه عزیز. در گذشت یک ماه هزینه را تقبل میکند. بعد از جوش خوردن استخوان بینی در ظاهر آن تفاوتی ایجاد می شود. در نتیجه به جراحی زیبایی نیازمند خواهید شد. که بیمه هزینه ی آن را قبول نمی کند
4

پرسش : 

سلام آقای دکتر. همسر من برای هفته ی بعد وقت جراحی بینی دارد. ولی از دیروز آنفولانزای شدیدی گرفته. چه کار کنیم؟ آیا این موضوع مانع جراحی میشه؟

پاسخ دکتر نوروزی : 

سلام دوست عزیز! توصیه می شود بین سرماخوردگی یا آنفولانزا و جراحی بینی همسرتان تقریبا 4 تا 7 روز فاصله باشد
5

پرسش : 

با سلام خدمت آقای دکتر. من 20 سالمه. من براتون عکس از بینی ام فرستادم. میخواستم بعد از جراحی خیلی طبیعی به نظر برسه. نظر شما چیه؟

پاسخ دکتر نوروزی : 

سلام دوست عزیز. بله. عکس هاتونو مشاهده کردم. طبق برداشت های من بینی شما استخوانی بوده و نوک آن کمی افتادگی دارد. حتما نتیجه خوبی خواهید گرفت. باید صبور باشید و به پزشک خود اطمینان کنید
6

پرسش : 

چه کسانی شرایط انجام عمل زیبایی بینی را دارند؟

پاسخ دکتر نوروزی : 

بطور کلی تمام کسانی که از نظر قلب و ریه و دیگر اعضای حیاتی سالم هستند می توانند تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند.
7

پرسش : 

عمل جراحی بینی چه عوارضی میتواند داشته باشد؟

پاسخ دکتر نوروزی : 

معمولا عمل رینوپلاستی عارضه مهمی ندارد.اگر عمل به درستی و به دست جراح باتجربه انجام شود اعمال طبیعی بینی حفظ شده و عارضه ای به جا نمی گزارد.
8

پرسش : 

آیا اصلاح انحراف تیغه بینی (عمل سپتو پلاستی ) و یا برداشتن « پولیپ » باعث زیبا تر شدن بینی هم می شود ؟

پاسخ دکتر نوروزی : 

خیر. انجام این اقدامات تنها باعث بهبود تنفس از راه بینی می شودو معمولا با تغییر شکل محسوسی در بینی همراه نیست. اگر شخص خواهان زیباتر شدن بینی هم هست، علاوه بر موارد فوق باید جراحی زیبائی هم برای وی انجام شود.
9

پرسش : 

در مورد بینی‌های گوشتی و استخوانی که اصطلاحات شایعی هستند توضیح بفرمائید؟

پاسخ دکتر نوروزی : 

کلاً در عمل جراحی بینی، ما اسکلت بینی بین استخوان و غضروف را دستکاری یا کوچک می‌کنیم اما به پوست بینی کاری نداریم. بدین معنا که بعد از تغییر ساختار اسکلتی، پوست باید به مروز زمان با این اسکلت جدید تطابق کند. مثلاً در مواردی که بینی را کوچک می‌کنیم، پوست کم‌کم جمع می‌شود، که هرچه پوست نازک باشد این اتفاق سریع‌تر و هرچه پوست ضخیم‌تر باشد دیرتر روی می‌دهد و در مورد پوست‌های خیلی ضخیم این مسأله ممکن است هرگز رخ ندهد. بدین خاطر برای پوست‌های نازک، اصطلاح استخوانی و برای بینی‌های دارای پوست ضخیم، اصطلاح گوشتی به کار برده می‌شود که البته به خاطر ارتباط راحت‌تر با مخاطبان است وگرنه انواع و اقسام ضخامت‌های پوست، از بی‌نهایت نازک تا بی‌نهایت ضخیم وجود دارد.
10

پرسش : 

آیا عمل زیبایی درد آور می باشد؟

پاسخ دکتر نوروزی : 

در عمل زیبایی نسبت به نوع بیهوشی، زمان عمل در بیمار به هیچ عنوان دردی وجود ندارد. نسبت به چگونگی عمل و احساس دردی که فرد حین عمل می تواند داشته باشد در افراد مختلف متفاوت می باشد. با این حال امروزه هدف ما ارائه بهترین خدمت می باشد، به این دلیل داروهایی که بعد از عمل تجویز می شود هدف از تجویز آنها به حداقل رساندن درد می باشد.